maja 02, 2018

Best Seler i zagadka znikających warzyw - Mikołaj Marcela [przedpremierowo]

Ta niepozorna książeczka, swą premierę będzie miała dopiero za kilkanaście dni. Ja jednak już ją poznałam bliżej i bardzo się cieszę, że egzemplarz trafił w moje ręce. Kryminał dla najmłodszych? Brzmi ciekawie, a ja takiej okazji nie mogłam przegapić. W sumie kryminały nie są moją miłością, ale jeśli autor stworzył coś takiego dla młodych czytelników... Byłam w pewnym sensie przekonana, że poradzę sobie z rozgryzieniem wszystkich tajemnic, jakie mieści w sobie książka Best Seler i zagadka znikających warzyw


Kim jest Best Seler? To tak naprawdę Nataniel Seler, mieszkaniec Jarzynowa, który od jakiegoś czasu sprawuje urząd szeryfa. Posadę Best Seler odziedziczył po ojcu, jednak ten pomaga swemu synowi. Oczywiście jeśli istnieje taka potrzeba! Od zaginięcia Maliny Pomidor, mieszkańców Jarzynowa nie dręczyły żadne kłopoty. Do czasu! Po urodzinach, które odbywały się u Melki Brukselki, najstarsza siostra solenizantki, nastoletnia Anielka, przepada bez śladu. A przecież miała tylko wziąć udział w imprezie u koleżanki! Sprawa jest podejrzana, a na jaw wychodzi wiele, wiele tajemnic. Mało tego, znikają kolejne warzywa. Best Seler będzie miał pełne ręce roboty. Czy da radę? Czy odnajdzie zaginionych?

 Muszę przyznać, że spodziewałam się ciekawej książki, ale nie aż tak zaskakującej i... oryginalnej. Historia jest naprawdę wciągająca, a autor posiada niesamowitą wyobraźnię. Stworzyć całe Jarzynowo, bohaterów - mieszkańców, to było trudne zadanie. Chwalę więc genialny pomysł na powieść i to nie tylko dla najmłodszych. Ta grupa odbiorców powinna być zadowolona, a starsi? Uważam, że od czasu do czasu warto sięgnąć po taką lekką, niezobowiązującą, ale jakże relaksującą lekturę. To znakomita odskocznia od codzienności, często szarej i burej, wymagającej od nas nie tylko wysiłku fizycznego, ale także psychicznego. Wspólnie z Mikołajem Marcela wyruszmy więc do Jarzynowa, by odnaleźć zaginionych mieszkańców. 

Jak na prawdziwy kryminał przystało, jest tutaj mnóstwo zagadek, tajemnic, pościgów, zwrotów akcji, które mrożą krew w żyłach. Na nudę nie powinniśmy narzekać, bo atrakcji w Best Selerze mamy prawdziwy wysyp. W nowości od wydawnictwa Literackiego o nieco przewrotnym, zaskakującym, a także przyciągającym uwagę tytule, odnajdziemy sporo odniesień do popkultury, czasów współczesnych. Historia nabiera więc innego znaczenia. Sami się przekonacie, że Best Seler i zagadka znikających warzyw, to nie taka głupiutka, zupełnie bezwartościowa książeczka dla dzieci. Naturalnie powieść nie odmieni waszego życia, lecz na sto procent przykuje do fotela na jakiś czas ;)  

Komu mogę polecić książkę? Każdemu, bez wyjątków! W tej opowieści odnajdzie się młode i starsze pokolenie. Chcieliście kryminał? Proszę bardzo, a że zaprezentowany w troszkę inny sposób... Tak potrafi tylko Mikołaj Marcela, ciekawa osobistość, która posiada dar tworzenia niebanalnych pozycji literackich. Best Selera wypatrujcie więc w księgarniach. 

                                                                                  

 Znalezione obrazy dla zapytania best seler i zagadka znikających warzyw

Autor: Mikołaj Marcela
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 192
Cena okładkowa: -
Premiera: 23.05.2018 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger