Przejdź do głównej zawartości

O mnie

Parę słów o mnie i o moim blogu ;)

1.  Mam na imię Angelika i jak pewnie większość tutaj zaglądających osób kocham książki.  Już jako mała dziewczynka wolałam spocząć na ławce i zagłębić się w jakąś ciekawą lekturę, niż wozić we wózku lale jak koleżanki. Nie posiadam ulubionego gatunku literackiego. Pochłaniam wszystko co wpadnie mi w oko. Jak to z kobietami bywa, często ostatnie słowo ma okładka. Gdy mnie zaciekawi nie ma możliwości by książka nie została przeze mnie przeczytana. Oczywiście cierpię na brak czasu, a wieczorem lampka świeci się w pokoju bardzo długo ;) Często nie można mnie oderwać od czytadła pomimo tego, że trzeba iść spać. Rodzina nie ma ze mną łatwego życia! 

2.  Najważniejszymi dla mnie książkami są dzieła Henryka Sienkiewicza. To na nich się wychowałam i co najważniejsze uczyłam czytać. Cenię także twórczość autorów, którzy dostarczają mi potężną dawkę fantastyki :)

3. " Tam gdzie spadają Anioły " Dorota Terakowska -  po śmierci kogoś bliskiego zaczynamy zauważać, że życie doczesne nie trwa wiecznie.
" Dziennik Bridget Jones " Helen Fielding - za każdym razem gdy czytam tą książkę, śmieje się do utraty tchu i jestem zachwycona trafnością spostrzeżeń autorki :)
Cały cykl " Harry Potter " J. K. Rowling - i co z tego, że nie jestem już dzieckiem. Każdy z Nas ma często ochotę na pomachanie różdżką by zlikwidować problem lub zamienić wroga w żabę.

4. Czytam bo to jedyna moja forma rozrywki. Nie mieszkam w wielkim mieście, więc niejako dostęp do wielu " atrakcji " mam utrudniony. Swoją drogą wcale tego nie żałuję ;) Piszę o tym co przeczytałam bo chcę uświadomić mym czytelnikom , że każda książka może stać się ich przyjacielem. Oczywiście niejako ukierunkowuje ich pod względem jakościowym ;) Do jakiego dzieła zajrzeć, jakie można pominąć, a jakie lepiej zostawić na półce w bibliotece lub księgarni ;) 

5.  Motto życiowe: "Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz."
T. A. Edison

Jeśli macie do mnie jakieś pytania, sugestie to proszę o kontakt przez formularz lub na adres mailowy: angelika_musial@interia.pl 

A. Musiał 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sama się prosiła [przedpremierowo]

Tytuł:Sama się prosiła Autor: Louise O'Neill Wydawnictwo:Feeria Young Oprawa: miękka Liczba stron: 344 Cena okładkowa: 34.90 zł Premiera: 11.01.2017 Gdy tylko ujrzałam książkę Sama się prosiła w zapowiedziach wydawnictwa Feeria, w tempie natychmiastowym zapragnęłam mieć swój własny, oryginalny egzemplarz. Bardzo się ucieszyłam z możliwości przeczytania dzieła jeszcze przed premierą. Żegnając kuriera już myślałam o tym, kiedy usiądę z nową lekturą w ręku i rozpocznę przygodę z twórczością Louise O'Neill. Czy było warto czekać z tak wielką niecierpliwością na styczniową nowość Feerii Young? Myślę że tak, chociaż opinię o Sama się prosiła, hulające w internetach, są naprawdę różnorodne. Moja płynie ze szczerego serca i nie jest podszyta gramem fałszu. 
Zwijam się w kłębek i zastanawiam się, jak to wszystko zatrzymać.

Emma od zawsze była w centrum zainteresowania, każdy chciał się z nią przyjaźnić, rozmawiać, po prostu przebywać w jej towarzystwie. Jednak pewnego dnia sytuacja ulega zmiani…

Caraval. Chłopak, który smakował jak północ [przedpremierowo]

Tytuł:Caraval. Chłopak, który smakował jak północ Autor: Stephanie Garber Wydawnictwo: Znak/OMG Books Oprawa: miękka Liczba stron: 415 Cena okładkowa: 39.90 zł Premiera: 15.02.2017 
Dziś znów przybywam do was z recenzją książki, którą mogłam przeczytać jeszcze przed premierą. Jestem szczęśliwa z takiego obrotu sytuacji, bo dzieło Stephanie Garber niezwykle mnie zainteresowało. Na pojawienie się powieści w księgarniach musicie jeszcze troszkę poczekać, ale już dziś mogę wam gorąco polecić niniejszą nowość. Caraval nie przeczytałam, a dosłownie pochłonęłam w dwa wieczory po świątecznym leniuchowaniu, także lekturę mogę uznać za udaną. 

Po Telli nie został tu nawet najdrobniejszy ślad.
- Gdzie moja siostra?

 Scarlett od dziecka marzy o udziale w grze. Nie jest to zwykła zabawa, a możliwość spełnienia jednego życzenia uczestnika. Zasady określa tajemnicza osobistość - Legenda. To on dyktuje wszystkie warunki, chociaż nie wiadomo jak wygląda... Ma jednak w garści wszystkich i wszystko, jest obdarzon…

Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci

Tytuł:Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci Autorzy: Karin Knight, Tina Ruggiero Wydawnictwo:Papilon Oprawa: miękka Liczba stron: 240 Cena: aktualnie 29,52 zł
Bardzo często zapominamy, że dziecko to nie mały dorosły. Podsuwamy mu dania, czasem z ogromną zawartością tłuszczu, soli i innych szkodliwych dla młodego organizmu składników. Bo przecież musi mieć siłę do codziennego biegania ! Sama pamiętam jak babcia podawała mi na talerzu górę klopsików i z uśmiechem na twarzy mówiła: ,,Zjedz wszystko bo musisz dużo rosnąć,,  Wiele razy złapałam się na tym, że podawałam synkowi na talerzu praktycznie identyczną porcję dania jak starszej córce... Spotkałam się często z niechęcią ze strony dzieci co do przygotowanych posiłków. Jednak by przemycić w ich jadłospisie odrobinę wartościowych składników, trzeba tak przygotować potrawy by maluch nie miał szans ich negować :) Do tego celu posłużyła mi właśnie ta książka kucharska. Znalazłam w niej ponad 200 przepisów na zdrowe dania dla niemowlą…