października 29, 2013

O mnie

Parę słów o mnie i o moim blogu ;)

1.  Mam na imię Angelika i jak pewnie większość tutaj zaglądających osób kocham książki.  Już jako mała dziewczynka wolałam spocząć na ławce i zagłębić się w jakąś ciekawą lekturę, niż wozić we wózku lale jak koleżanki. Nie posiadam ulubionego gatunku literackiego. Pochłaniam wszystko co wpadnie mi w oko. Jak to z kobietami bywa, często ostatnie słowo ma okładka. Gdy mnie zaciekawi nie ma możliwości by książka nie została przeze mnie przeczytana. Oczywiście cierpię na brak czasu, a wieczorem lampka świeci się w pokoju bardzo długo ;) Często nie można mnie oderwać od czytadła pomimo tego, że trzeba iść spać. Rodzina nie ma ze mną łatwego życia! 

2.  Najważniejszymi dla mnie książkami są dzieła Henryka Sienkiewicza. To na nich się wychowałam i co najważniejsze uczyłam czytać. Cenię także twórczość autorów, którzy dostarczają mi potężną dawkę fantastyki :)

3. " Tam gdzie spadają Anioły " Dorota Terakowska -  po śmierci kogoś bliskiego zaczynamy zauważać, że życie doczesne nie trwa wiecznie.
" Dziennik Bridget Jones " Helen Fielding - za każdym razem gdy czytam tą książkę, śmieje się do utraty tchu i jestem zachwycona trafnością spostrzeżeń autorki :)
Cały cykl " Harry Potter " J. K. Rowling - i co z tego, że nie jestem już dzieckiem. Każdy z Nas ma często ochotę na pomachanie różdżką by zlikwidować problem lub zamienić wroga w żabę.

4. Czytam bo to jedyna moja forma rozrywki. Nie mieszkam w wielkim mieście, więc niejako dostęp do wielu " atrakcji " mam utrudniony. Swoją drogą wcale tego nie żałuję ;) Piszę o tym co przeczytałam bo chcę uświadomić mym czytelnikom , że każda książka może stać się ich przyjacielem. Oczywiście niejako ukierunkowuje ich pod względem jakościowym ;) Do jakiego dzieła zajrzeć, jakie można pominąć, a jakie lepiej zostawić na półce w bibliotece lub księgarni ;) 

5.  Motto życiowe: "Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz."
T. A. Edison

Jeśli macie do mnie jakieś pytania, sugestie to proszę o kontakt przez formularz lub na adres mailowy: angelika_musial@interia.pl 

A. Musiał 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger