marca 28, 2018

Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry - Renata Kijowska

Oj, jak dawno nie było u mnie recenzji książek dla dzieci. A przecież tego typu lektury są w mojej biblioteczce. Sama czasem mam ochotę na przeczytanie czegoś lekkiego, niekoniecznie przeznaczonego dla dorosłych odbiorców. Jeśli jakaś książeczka dla dzieci ma w sobie sens, to czemu nie! Tym razem z wielką przyjemnością przeczytałam książkę Renaty Kijowskiej od wydawnictwa Znak.


Bajki o niedźwiadkach,chyba nie są dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Jest mnóstwo historyjek o tych zwierzakach, niemniej, dzieci lubią o nich czytać. Sama mam w domu miłośniczkę tych wielkich kudłaczy, więc Kuba Niedźwiedź trafił do idealnego czytelnika. Jesteśmy też wybrednymi odbiorcami, także przed Renatą Kijowską stało trudne zadanie do wykonania. 
Najpierw zabrałyśmy się za oględziny książeczki. Muszę przyznać, że wydawnictwo, a także odpowiedzialna za ilustrację Anna Łazowska, wykonali kawał dobrej roboty. Pozycja literacka jest przepiękna! Zachwyca barwnymi, bardzo ciekawymi obrazkami. Z pewnością duża czcionka ułatwia też czytanie w przypadku młodych odbiorców. Wielki plus należy się również za twardą oprawę dzieła. My takie uwielbiamy :)  Jeśli chodzi o bohaterów książki, to chyba nikt z nas nie miał żadnych wątpliwości - będą tam niedźwiadki :) Ale nie tylko! Autorka pokusiła się o zupełnie inną formę bajki. Kuba Niedźwiedź to historia oparta na faktach. To poruszająca i bardzo pouczająca opowieść o tych uroczych, ale jednocześnie mądrych stworzeniach. Książka powstała w oparciu o opowieści, między innymi pracowników zoo, a także osób, związanych z górami. Dlatego bajka o Kubie i całej gromadzie, tak naprawdę różni się od innych, zwykłych bajek dla dzieci. 

Autorka nie boi się poruszać tematów trudnych. Są one niezwykle istotne, a często pomijane. Po co, dlaczego itd. Spraw jest sporo, a Renata Kijowska stara się wszystko nam wyjaśnić. Jeśli liczyliście na sielankową, cukierkową opowiastkę dla dzieci, to już was mogę uprzedzić, że to nie ta książka. Nie raz, nie dwa, podczas czytania, łza potoczyła się po policzku. Tak więc dla bardzo małych dzieci, lepiej wybrać coś innego. Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry to egzemplarz, który warto podsunąć czytelnikowi nieco starszemu. Z pewnością wszystko zrozumie i wyciągnie wnioski. 

                                                                         

 Znalezione obrazy dla zapytania kuba niedźwiedź. historie z gawry

Autor: Renata Kijowska
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Oprawa: twarda
Liczba stron: 160
Cena okładkowa: 29.90 zł
Premiera: 12.03.2018 

 Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger