listopada 13, 2017

Nieznajoma w domu - Shari Lapeña

Za thrillerami nie szaleję, ale od czasu do czasu decyduje się na lekturę taką, a nie inną. Jakoś jesień nastraja mnie na czytanie nieco poważniejszych książek, a z pewnością takich, które mocno trzymają w napięciu, aż do ostatniej kartki. Na nowość od wydawnictwa Zysk i S-ka trafiłam przypadkiem. Miałam to szczęście, że powieść mogłam przeczytać przedpremierowo. Czy Nieznajomą w domu mogę wam polecić jako czytadło na jesienny wieczór? Czytajcie dalej!


 Jedni należą do szczęśliwców, którzy przez większą część swojego życia cieszą się każdym nowym dniem. Mają pieniądze, idealny związek i grono przyjaciół. Drudzy ciągle zmagają się z przeciwnościami losu. W głębi ducha borykają się z ogromnymi problemami, które nie zawsze są widoczne dla zwykłego obserwatora. Do której grupy należy bohaterka książki Nieznajoma w domu? Karen mieszka wraz ze swym mężem Tomem w uroczej części NY. Niedawno się pobrali, chociaż w ich domu jeszcze nie słychać płaczu dziecka. Pewnego dnia, po powrocie do domu, Tom nie zastaje w nim swojej żony. Karen gdzieś zniknęła. W domu są jej rzeczy, lecz w garażu brakuje samochodu. Co się stało?

Żadna ze mnie znawczyni dobrego thrillera. Od takiej książki wymagam odpowiedniego prowadzenia akcji. Lubię też wyrazistych, niebanalnych bohaterów. To wszystko znalazłam w nowej powieści Shari Lapena. Przyznaję się bez bicia, że praktycznie do samego końca miałam totalny mętlik w głowie. Nie wiedziałam w jaki sposób ta cała sytuacja zostanie rozwiązana. Kto zawinił, kto mówi prawdę, kto odpowiednio postępuje. Autorka potrafi zmylić czytelnika, prowadzić go w taki sposób, by samodzielnie musiał rozwiązać zagadkę.  

 Nie bez znaczenia są główni bohaterowie. Odbiorca na samym początku nie ma bladego pojęcia kto zawinił, kto mówi prawdę, a kto mija się z nią bez mrugnięcia okiem. Karen po wypadku traci pamięć, lecz może to tylko taka ochrona przed niewygodnymi pytaniami policjantów? A jak w takiej sytuacji odnajduje się mąż poszkodowanej? Na te i mnóstwo innych pytań, nie znajdziecie odpowiedzi na pierwszych stronach thrillera Nieznajoma w domu. Czytelnik trzymany jest w niepewności do samego końca. 

Zaskoczona, zdziwiona, zadowolona po tak wciągającej lekturze... To krótkie podsumowanie moich wrażeń dotyczących nowości od wydawnictwa Zysk i S-ka. Thriller jest naprawdę świetny, więc mogę go polecić miłośnikom gatunku, ale także tym, którzy na takich książkach niekoniecznie się znają. Od powieści nie sposób się oderwać, czyta się ją z wielkim zaangażowaniem. Możecie liczyć na solidną dawkę emocji. O to chyba w thrillerach chodzi ;) 

                                                                                    

 Znalezione obrazy dla zapytania nieznajoma w domu

Tytuł: Nieznajoma w domu
Autor: Shari Lapeña
Wydawnictwo: ZYSK I S-KA
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 325
Cena okładkowa: 37.90 zł
Premiera: 06.11.2017

http://www.sklep.zysk.com.pl/sherlock-holmes-t-1.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger