maja 23, 2017

Wissper. Bawię się, czytam, buduję Świat Pustyni/ W świecie zwierząt 2 Naklejaj! Koloruj! Baw się!

Dziś recenzja zbiorcza dwóch książeczek dla dziewczynek. Moje dziecko oszalało na ich punkcie. I chociaż wszystko zostało uzupełnione, pokolorowane, rozwiązane, to i tak te dwie pozycje są często przeglądane. Postanowiłam w jednym wpisie zrecenzować dwie publikacje, bo chociaż należą do różnych serii, dotyczą tej samej postaci - Wissper. 

Wissper to mała, rezolutna dziewczynka. Nie jest jednak zwyczajnym dzieckiem, ponieważ posiada dar, który ją wyróżnia. Wissper potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Chyba każde dziecko chciałoby pogadać sobie ze swoim pupilem. Dlatego Wissper stanie się lubianą bohaterką, a że dodatkowo umie przenosić się za pomocą magii z miejsca na miejsce, pociecha całym serduszkiem potrafi ją pokochać. 

Znalezione obrazy dla zapytania wissper buduję świat pustyni
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16
Cena okładkowa: 14.99 zł

Książeczka ma duży format. My takie lubimy najbardziej, chociaż w podróży większe egzemplarze nie zdają egzaminu. No chyba że podróżujemy sobie wygodnie samochodem. Wtedy dziecko może się zająć uzupełnianiem książki. 

Tym razem Wissper wylądowała na pustyni. Tam oczywiście spotkała na swej drodze zwierzaki, którym nie straszny upał i brak bieżącej wody. Nie to co nam! Przy małej pomocy rodziców, dziecko może stworzyć świat pustyni. Makieta posłuży do zabawy, a także stanie się okazją do nauki czegoś nowego. Pociecha poznaje również inne światy. Sawanna, las, wodne królestwo, ziemia skuta grubą warstwą lodu. Wszędzie mieszkają zwierzaki, a Wissper dzielnie im pomaga. Nagrodą niech będzie samodzielne składanie książeczki, która opowiada o pewnym skaczącym kangurze. Świetna zabawa gwarantowana!                                                                                                    

Znalezione obrazy dla zapytania wissper naklejaj
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Liczba stron: 16+4
Cena okładkowa: 7.99 zł

Książeczka ta jest nieco mniejsza od poprzedniczki, ale równie atrakcyjna. Dlaczego? Bo są w niej naklejki, a to przecież ważny element decydujący. Poza naklejkami, których notabene jest sporo, mamy jeszcze kolorowanki, labirynty, quizy, szukanie różnic, liczenie, łączenie kropek itd. 

Dziecko nie będzie narzekało na nudę. Szata graficzna książeczki też należy do przyjemnych, przyciągających uwagę szkraba. Moja pociecha jest zachwycona serią o Wissper. Prym wiodą zadania związane z łączeniem kropek, kolorowaniem i oczywiście z możliwością umieszczenia we właściwym miejscu naklejki. Niekoniecznie dobrze idzie jej liczenie, ale myślę, że to przejściowe kłopoty ;)
OCENA
5 / 5

Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu Media Service Zawada


Znalezione obrazy dla zapytania media service zawada

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger