lutego 15, 2018

Piękne samobójczynie - Lynn Weingarten

Sama nie wiem dlaczego, ale tak zupełnie spontanicznie zapragnęłam przeczytać nową książkę Lynn Weingarten. Jako osoba zbzikowana na punkcie młodzieżówek, liczyłam na kolejną dobrą lekturę do poduchy. Ta może nie jest idealna do czytania przed snem, ale trzyma poziom. Książki od wydawnictwa Feeria Young mają w sobie to coś, więc powieść Piękne samobójczynie chyba musiała trafić do mojej biblioteczki. Trzeba przyznać, że tytuł intryguje! 


Przyjaźń jest piękna. Posiadanie osoby, której można o wszystkim powiedzieć, ze wszystkiego się zwierzyć, to najwspanialsze, co może spotkać każdego człowieka. Bratnia dusza pomoże, pocieszy, będzie idealną towarzyszką życia. Takimi przyjaciółkami były z pewnością nasze bohaterki - June i Delia. Mówię w czasie przeszłym, ponieważ pewnego dnia, a właściwie wieczoru, wydarzyło się coś, co zniszczyło tak wspaniale pielęgnowane relacje. June odsuwa się od Delii... Niestety na zwykłej kłótni się nie kończy, bo Delia popełnia samobójstwo. June jest wstrząśnięta i za wszelką cenę postanawia odkryć, co skłoniło przyjaciółkę do "rozwiązania" spraw w ten sposób. Co to były za sprawy? Dlaczego Delia popełniła samobójstwo? Wszystkiego dowiecie się w swoim czasie.

Mamy tutaj młodzieżówkę, ale nie taką najzwyklejszą w świecie, bo z ciekawymi elementami charakterystycznymi dla dobrych thrillerów. Narracja prowadzona jest w sposób interesujący, chociaż przez większą część całej książki o wszystkim opowiada nam June. Na szczęście autorka pokusiła się o dodatek w postaci wspomnień z przeszłości itp. Wszystko czyta się naprawdę dobrze, bez konieczności przewracania kartek, które już przeczytaliśmy. Po prostu nie gubimy się w domysłach, nie mylimy bohaterów, nazw, nazwisk itp.
Bohaterki różnią się pod względem charakteru. June ma chłopaka, całkiem nieźle im się układa, chociaż rozmowa nie zawsze się klei. Jest raczej spokojną, wrażliwą nastolatką, której większe ekscesy nie w głowie. Natomiast Delia potrafiła pokazać co potrafi. Uwielbiała robić wokół siebie niezły szum. Przed śmiercią miała do czynienia z narkotykami, alkoholem. Wystarczył tylko jeden wieczór, by dziewczyny straciły do siebie zaufanie. Tak szybko i niestety na zawsze.

Piękne samobójczynie, to książka podzielona na dwie części. W pierwszej poznajemy oczywiście główne bohaterki. Obserwujemy również ich zachowania, relacje. Dalej, wraz z June szukamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego Delia postanowiła popełnić samobójstwo. Czytelnik jest też bardzo ciekawy powodu dla którego June, tak bardzo chce odkryć tajemnicę śmierci dziewczyny. Przypadek? A może jakieś ukryte powody? Druga część jest zupełnie inna. Tutaj sporo już wiemy, ale nie do końca jesteśmy w stanie odkryć wszystkie tajemnice. Muszę przyznać, że w drugiej części autorka sporo namieszała, wprowadziła mnóstwo zaskakujących elementów. Niemniej, jakoś początkowe strony książki podobały mi się bardziej. 

 Powieść Piękne samobójczynie może nie jest wielkim odkryciem na naszym rynku wydawniczym. Jednak jest tutaj coś, co przyciąga młodych odbiorców. Na plus z pewnością zasługują dwie wyraziste osobistości, wartka akcja i ciekawy sposób prowadzenia narracji. Lynn Weingarten ma fajny styl, który po prostu ja kupuję bez chwili wahania. Jestem bardzo ciekawa, czy dzieło Piękne samobójczynie przypadnie wam do gustu.

                                                                            
 Znalezione obrazy dla zapytania piękne samobójczynie
Tytuł: Piękne samobójczynie
Autor: Lynn Weingarten
Wydawnictwo: Feeria Young
Oprawa: miękka
Liczba stron: 350
Cena okładkowa: 37.90 zł
Premiera: 15.02.2018

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger