sierpnia 09, 2018

Matematyka/Ortografia/Literki przedszkolaka - seria z pisakiem

Ja wiem, że aktualnie trwają w najlepsze wakacje i dziecko zwyczajnie nie ma ochoty na naukę, czy ślęczenie w książkach. Jednak nie zawsze świeci słoneczko, nie zawsze jest możliwość pohasania na dworze, bo pogoda ostatnio lubi kaprysić i nas zaskakiwać. Dlatego kiedy pada deszcz, albo nawet na zewnątrz jest ponad trzydzieści stopni, lepiej posiedzieć w domku i zająć się poznawaniem nowych książeczek. Ja dziś chciałam wam zaprezentować trzy, które smykowi na sto procent przypadną do gustu.


Za moich czasów, nauka literek czy cyferek nie była tak przyjemna. Książki nie zachęcały do rozwiązywania kolejnych zadań, były szaro-bure, mało atrakcyjne i po prostu mało ciekawe. Dziś jest zupełnie inaczej. Jeśli chodzi o wydawnictwo Aksjomat, to w przypadku tych publikacji, załoga stanęła na wysokości zadania. Książeczki należą do serii "z pisakiem". Do każdego egzemplarza dołączono magiczny mazak. Właśnie z jego pomocą uzupełniamy poszczególne strony. A jeśli już przy stronach jesteśmy, to kartki wykonano ze specjalnego papieru z którego można zmazywać to, co sobie nagryzmoliliśmy. Fajnie, no nie?Nie wiem jak wy, ale ja nie przepadałam i nadal nie przepadam za matematyką. W tym przypadku nie trzeba się obawiać tej dziedziny nauki, bo zadania tutaj zamieszczone, zostały odpowiednio zróżnicowane. Myślę, że dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie, poradzi sobie z większością łamigłówek. Matematyka w takiej postaci, jest o wiele lepiej przyswajana. Dodajemy, odejmujemy, wykreślamy, zaznaczamy itp. Naprawdę super sprawa! 


Z ortografią nie miałam nigdy większych problemów. Ba, w podstawówce otrzymałam nawet tytuł mistrza ortografii! Jednak wiem, że obecnie sporo dzieci przeżywa tragedię podczas dyktanda na lekcji polskiego. Cóż, trzeba ćwiczyć i nie ma na to innej rady. Warto podsunąć dziecku taką książkę, która w sposób przyjemny, odkryje przed nim świat literek. Ortografia z pisakiem to pozycja dla dzieci, które uczęszczają do klasy pierwszej. Tutaj też mamy ogrom zadań zróżnicowanych pod względem trudności. Jest uzupełnianie wolnych miejsc, przemierzanie labiryntów, rozwiązywanie krzyżówek itd. Na nudę żaden szkrab narzekać nie powinien. 


To pozycja przeznaczona dla młodszych dzieci, dla przedszkolaczków. Bardzo spodobał mi się układ książeczki. Poszczególne literki zostały zobrazowane w postaci słów, jest rysowanie po śladach, szlaczki. Myślę, że takie małe dziecko nie będzie miało większych kłopotów z rozwiązywaniem. Wszak jest magiczny pisak, więc drobne pomyłki zawsze można wymazać i zacząć wszystko od nowa. 

Książeczki są świetną propozycją dla dziecka, które ma już dosyć zwykłych pozycji literackich, przeznaczonych tylko do kredek, czy długopisów. Śliskie strony wyglądają atrakcyjnie i sprawdzają się rewelacyjnie. Forma koło-zeszytu również zdaje egzamin na ocenę celującą. Także warto na te książeczki zwrócić uwagę i przy okazji przejrzeć całą ofertę wydawnictwa Aksjomat.    

                                                                                                         

 Znalezione obrazy dla zapytania matematyka z pisakiem
  
Tytuł: Matematyka z pisakiem. Klasa 1. Liczę i zmazuję
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Cena: 19.99 zł

Znalezione obrazy dla zapytania ortografia z pisakiem

Tytuł: Ortografia z pisakiem. Klasa 1. Piszę i zmazuję
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Cena: 19.99 zł

Znalezione obrazy dla zapytania literki przedszkolaka aksjomat

Tytuł: Literki przedszkolaka z pisakiem. Piszę, czytam i zmazuję
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Cena: 19.99 zł


Wydawnictwo Aksjomat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger