października 14, 2017

Szczęście w miłości - Kasie West

Znalezione obrazy dla zapytania szczęście w miłości kasie west 
Tytuł: Szczęście w miłości
Autor: Kasie West
Wydawnictwo: Feeria Young
Oprawa: miękka
Liczba stron: 408
Cena okładkowa: 37.90 zł
Premiera: 11.10.2017

I wreszcie jest! Mowa o kolejnej książce Kasie West. Autorce, którą miliony dosłownie pokochały. Ja też uległam jej dziełom. Każda nowa powieść West, to dla mnie najpiękniejszy prezent. W domu mam specjalną półeczkę, na której znajdują się "dzieci" tejże autorki. Często po nie sięgam i oczywiście polecam i wypożyczam zainteresowanym znajomym. Też są zachwyceni, a to najważniejsze. W środę swą premierę miała książka Szczęście w miłości. Jak więc widzicie, mamy do czynienia z totalną nowością. Rozglądajcie się w księgarniach, bo jest za czym.

Okładka jak zwykle pasuje do stylu pozostałych książek Kasie West. Jest kolorowa, bardzo dziewczęca, taka miła dla oka i po prostu urocza. Te oprawy mają w sobie coś. Co? Trudno mi powiedzieć. Fakt faktem na półce wyglądają genialnie i cieszą fana autorki. Wielkie brawa należą się pomysłodawcy tak pięknej okładki. Jednak książka Szczęście w miłości, to nie tylko raj dla oka. Wnętrze prezentuje się równie ciekawie.  

Maddie wiedzie normalne życie. Nie wyróżnia się w gronie rówieśników, ma starszego brata, rodziców, znajomych i przyjaciół. Pracuje nawet dorywczo. Stara się nie narzekać na swój los, bo przecież inni mają gorzej. Pewnego dnia, zupełnie spontanicznie i pod wpływem emocji, kupuje los na loterii. Wyobraźcie sobie, że wygrywa! Maddie staje się bardzo bogata i nie potrafi przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Stać ją na wszystko, może szastać kasą na prawo i lewo. Niestety wraz z przypływem gotówki pojawiają się nowe problemy. Dziewczyna szybko dochodzi do wniosku, że pieniądze potrafią zmienić człowieka. W sumie nie wie komu może zaufać. Tylko Seth - chłopak z którym pracuje w zoo, wydaje się być zupełnie niedoinformowany. Nie wie, że życie Maddie stało się inne, a ona póki co, nie ma zamiaru mówić mu prawdy. Jednak kłamstwo zawsze ma krótkie nogi... Czy relacja pomiędzy Maddie i Seth'em ulegnie zmianie? Czy pieniądze faktycznie mogą dawać wieczne szczęście?

Na sto procent każdy z nas marzył kiedyś o wygranej w totolotka. Sama chciałabym mieć kieszenie wypchane grubymi pieniędzmi chociaż wiem, że po pewnym czasie wolałabym powrócić do normalności. Bo kasa potrafi zmienić człowieka, a z pewnością jego życie. Nagle pojawia się na horyzoncie mnóstwo pseudo przyjaciół, którzy proszą o pożyczenie kilku stówek. Dawno niewidziana rodzina odwiedza nas o wiele częściej... Tak to mniej więcej wygląda. Główna bohaterka książki Szczęście w miłości zmaga się z podobnymi problemami. Nie potrafi zaakceptować nowej rzeczywistości, chociaż ta z pozoru jawi się w jasnych barwach. Wreszcie na nic nie brakuje, na wszystko można sobie pozwolić. Schody zaczynają się w momencie, gdy pieniądze przesłaniają resztę świata. Maddie potrafiła kierować się rozsądkiem, ale już jej brat nie mógł oprzeć się przyjemności płynącej z wydawania grubej kasy. 

Główna bohaterka skradła moje serce. Maddie jest młodziutka, ale potrafi mądrze postępować. Ma wielkie serducho, jest pomocna, miła i niezwykle wrażliwa. Takie osobistości kocham, a Kasie West potrafi tworzyć właśnie takich bohaterów. Jednocześnie nie idealizuje Maddie, która też popełnia błędy. W taki oto sposób młody odbiorca może identyfikować się z bohaterką i w sposób odpowiedni odebrać sens powieści. Pieniądze nie dają szczęścia i potrafią zmieniać ludzi - to główne spostrzeżenia, które nasuwają się po lekturze książki Szczęście w miłości. Jak postąpi nasza bohaterka? Na to pytanie wam nie odpowiem, by nie popsuć niespodzianki. Zakończenie, jak zwykle u Kasie West, pozytywnie zaskakuje. 

 Spodziewałam się dobrej książki, skierowanej głównie w stronę młodych odbiorców i nie przeliczyłam się absolutnie. Szczęście w miłości to ciekawa, lekka, ale jednocześnie bardzo mądra lektura. Autorka w jakiś tajemniczy sposób potrafi przyciągnąć czytelnika. Posługuje się językiem prostym, typowo młodzieżowym, jednak wcale nie infantylnym. Po raz kolejny jestem zachwycona nowością od Kasie West i już wypatruję następnej książki. Warto? Jak najbardziej! Interesująca fabuła, przemili bohaterowie i delikatny wątek romantyczny. Musicie to przeczytać!

OCENA
5 / 5

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Feeria Young

 http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/tatuaz-z-lilia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger