października 28, 2014

Romanse wszech czasów.


Tytuł: Romanse wszech czasów
Autor: Dagny Kurdwanowska
Wydawnictwo: Sfinks

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
Cena: 39.99 zł do kupienia tutaj
Inspiracją dla wielu pisarzy, malarzy czy rzeźbiarzy była i jest miłość. Jak najlepsze zobrazowanie głębszych uczuć dwójki ludzi, stanowi nie lada wyzwanie ! Kolejną trudnością, ale wielkim polem do popisu, może się stać nieszczęśliwe zakochanie, zdrada... Książek w ten deseń miałam przyjemność poznać mnóstwo. Jedne dobrej jakości, inne mniej. Aczkolwiek literackie romanse zawsze przyciągają kobiety :) W dziele Kurdwanowskiej czytelnik ma okazję rozgryźć sposób postępowania największych miłosnych wywrotowców na przestrzeni epok. 

Okładka książki idealnie nawiązuje do tematyki zawartej we wnętrzu. Wprowadza w klimat, przygotowuje czytelnika do bliższego spotkania z treścią. Dodatkowym atutem są przepiękne ilustracje, pozbawione tandetności, a przyciągające wzrok każdego. Mężczyźni, przynajmniej mój, po wstępnych oględzinach chętnie zabiorą się za lekturę. Kto powiedział, że 'Romanse wszech czasów' mogą czytać tylko kobiety ! Autorka w sposób przystępny, językiem prostym i zrozumiałym, przeprowadza nas przez meandry ludzkich uczuć. Obrazuje zmiany w postrzeganiu miłości, seksualności, Wszak pewnie doskonale wiecie, że zachowanie sprzed stu lat, znacznie różni się od tego z czasów dzisiejszych. Dawniej nie do pomyślenia było, by kobieta w jakikolwiek sposób zabiegała o względy mężczyzny. Teraz często bywa na opak ;)

Kurdwanowska skupiła się na kilku przykładach z wielkiej literatury: Romeo i Julia, Anna Karenina itp. Z odpowiednim smakiem, dogłębnie analizuje, ale i skłania do myślenia. Przedstawia konflikt pomiędzy chrześcijańską doktryną, a świecką tradycją. Sięga w głąb duszy znanych postaci i próbuje rozwikłać ich zamysły. Czytając odpowiadamy sobie na pytanie czy romans jest korzystny, czy niesie jakiekolwiek ryzyko, czy może być lekarstwem na brak miłości. Dlaczego ludzie posuwają się do zdrady...

Książkę Dagny Kurdwanowskiej przeczytałam z wielką przyjemnością i niesłabnącym do ostatniej strony zainteresowaniem. Chociaż nie przepadam za tego typu pozycjami, 'Romanse wszech czasów' umiliły mi część ostatnich, październikowych wieczorów. Dzieło polecam nie tylko płci pięknej !

OCENA
5 / 5 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger