grudnia 06, 2017

Siedem dni razem - Francesca Hornak

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już otworzyliśmy pierwsze okienka kalendarza adwentowego, z czeluści szafek i szufladek wyciągamy świąteczne ozdoby. Nie inaczej sytuacja wygląda u mnie. Tyle, że ja jeszcze dodatkowo, do poczytania przy wieczornej herbatce, wybieram książki, które nastroją mnie odpowiednio na świąteczną atmosferę. Tym razem sięgnęłam po nowość od wydawnictwa Harper Collins Polska. 


Święta powinny być dla wielu czasem radości, miłości i pojednania. W te wyjątkowe dni w roku, pragniemy wyciągnąć rękę na zgodę, zażegnać wszelkie spory. Jednak nie zawsze udaje się w stu procentach spełnić to, co z góry mieliśmy zaplanowane. W Boże Narodzenie pragniemy być wszyscy razem... Rodzina Birchów oczywiście, święta spędzi wspólnie, ale czy będzie to dla nich swego rodzaju nagroda? Olivia Birch, lekarka lecząca w Afryce ofiary epidemii wirusa hagg, będzie musiała odbyć siedmiodniową kwarantannę. Tym razem w gronie najbliższych. Birchowie wyjeżdżają więc do wiejskiej posiadłości, gdzie kontakt z resztą świata, bywa mocno utrudniony. Przebywając pod jednym dachem, bez telefonów w dłoni i laptopa na kolanach, mają mnóstwo czasu na rozmowę. Stopniowo, światło dzienne ujrzą skrywane głęboko tajemnice, niedopowiedzenia i niespodzianki... Zapowiada się emocjonujący tydzień.

Jak większość kobiet zwracam uwagę na okładki. Ta jest przepiękna! Taka klimatyczna, zimowa, może mniej świąteczna, ale bardzo urocza. Uwielbiam dopracowane obwoluty książek. Oczywiście nie samymi walorami zewnętrznymi czytelnik żyje, więc z zapałem zabrałam się za lekturę powieści Siedem dni razem. Myślę, że było warto przeczytać coś takiego w okresie przedświątecznym. Zawsze to jakaś rozrywka i odskocznia od codzienności.

Siedem dni razem czyta się bardzo dobrze. To świetnie skonstruowana powieść obyczajowa. Nie ma tutaj specjalnego podziału na wiek, także w historii odnajdzie się każdy czytelnik, a właściwie czytelniczka. Wiecie, podobne opowieści czytają raczej kobiety, więc mam nadzieję, iż nikogo nie dyskryminuje ;P Książka raczej nie jest zbyt dowcipna (miała być), chociaż zdarzają się drobne, humorystyczne sytuacje. Nie miałam jednak ochoty na głośny śmiech podczas pożerania Siedem dni razem. Zdecydowanie bardziej skupiłam się na rozgryzaniu głównych bohaterów. A tych jest sporo i mają też coś ważnego do powiedzenia. 

Książka ta, to urocza opowieść nie tylko o świętach. To obraz zwykłej rodziny, która ma swoje problemy i troski, która nie potrafi dojść do porozumienia. Autorka specjalnie nie naszpikowała swojej książki wymyślnymi zwrotami akcji. Chciała pokazać nam normalny świat, ludzi z krwi i kości - takich jak my. Pełno tutaj bardzo trafnych spostrzeżeń, więc Siedem dni razem czyta się z ogromnym zaangażowaniem. Lubię takie historię, więc nowość od wydawnictwa Harper Collins Polska, będę polecała z czystym sumieniem. W szczególności, na przedświąteczne poczytywanie, pomiędzy sprzątaniem kolejnych zakamarków w domku. 

                                                   

Znalezione obrazy dla zapytania siedem dni razem hornak

Tytuł: Siedem dni razem
Autor: Francesca Hornak
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
Cena okładkowa: 37.99 zł
Premiera: 15.11.2017


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Książkowy-świat-Angeli , Blogger